Ana Sayfa » SEO nedir? Doğru SEO nasıl yapılır?

SEO nedir? Doğru SEO nasıl yapılır?

Arama motorları sayfa sahiplerine hızlı ve doğru bilginin nasıl daha düzenli taranması gerektiği çeşitli yöntemlerle anlatırlar.

Google; sürekli yaptığı hangout toplantıları, yardım sayfaları, webmaster araçları ile bir sayfada nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatır. Bizde bundan sonraki derslerde ve anlatımlarda genel olarak Google arama motoruna göre çalışmalar yapacağız.

Maalesef ülkemizde de yanlış anlaşılan bu konu hiç bir yazılımcı tarafından bir arama motoru nasıl yazılır diye açıklanmadığından biraz İngilizce ile farklı sitelerden okunan bilgiler ile yapılmaya çalışılmaktadır.

Google Webmaster ekibinin Youtube kanalında da göreceğiniz gibi farklı dillerde sürekli bu konulara değinilmiştir. Ancak izlenme sayıları çok azdır. Gerçek bilgiye ulaşmaktansa seo puanı kontrol eden sitelerden farklı standartlara göre hazırlanmış puanlama sistemlerine daha çok ilgi vardır.

İngilizce bir videoda ki global izlenme sayısı 2 ayda yalnızca 2.000 iken Türkiye'de SEO ile ilgilenen birey ya da şirketlerin sayısı bile bu izlenme sayısından kat kat fazladır. 

https://www.youtube.com/watch?v=-wy7er1Ghk8

Django Türkiye; olarak hem ElasticSearch hem Python hem de Django ile sıfırdan bir arama motoru nasıl yazılır? nelere dikkat etmek gerekir? hangi aşamalardan geçmek gerekir sorularına direk Google yardım sayfası ve araçları ile cevap arayacak ve bu site de deneyeceğiz.

 


Muslu YÜKSEKTEPE

5/5

Önceki Konu: Arama motorları tarihçesi
Sonraki Konu: ElasticSearch nedir?

RSS, Sitemap.xml